Skip links

Okan Şarlı

Tanıdık ses, yeni bir nefes.

Okan Şarlı’nın hikayesi

Müzik hayatına 1995 yılında 10 kasım Atatürk’ü anma konseri ile başlamış ve bu yeteneğini  fark ederek kendisine bir gitar almış fakat bir müzik eğitimi almadan kendine kendine çalmayı öğrenmiş ve şarkılar besteleyerek başlamıştır. Bu süreçten sonra İstanbul Taksim’de birçok mekanda müzik hayatına devam etmiştir.

1999 yılında Gölcük depremini yakından yaşayan Okan Şarlı hem bu durumdan uzaklaşmak hem de dil eğitimi ve müzik eğitimi almak için 2000 yılında Amerika Los Angeles’a taşınmıştır.

15 yıl Los Angeles’ta yaşayan Okan Şarlı 2007 yılında Los Angeles’taki ilk Türk müzik grubu olan Twenty7’ı kurmuş ve 100’den fazla konser vermeyi başaran ilk Türk olmuştur. Hous of Blues, Hard Rock Cafe, Whisky a Go Go gibi dünyaca ünlü mekanlarda konser vermiştir.

Birçok büyük festivalde yer alan bunlardan en önemlisi Burning Man festivaline özel “All in One” şarkısını bestelemiş ve 60.000 kişilik sahne performansının ardından ilham barış ve güzellik ödülü almıştır.

Okan Şarlı’nın enerjik ve renkli sahne performansı ABD’nin en prestijli müzik dergilerinden biri olan ‘MUSİC CONNECTION’ tarafından Muse, Queen, U2, The Doors gruplarına benzetilmiş ve Twenty7 olarak Top Unsigned Band of the Year ödülünü almıştır. MTV Iggy tarafından gerçekleştirilen bir ödül töreninde sahne alan Twenty7 grubunun müziği Modern Rock ve geleneksel Doğu müziğinin sentezi olarak tanımlanmıştır.

Okan Şarlı 2015 yılında Birol Namoğlu ile besteledeği Muhtemel Aşk düetiyle Türkiye’de büyük bir başarı yakalamış 9 hafta 1 numarada kalmış ve dijital satış rekoru kırmış ve YouTube’ta 70M dinlenmeye ulaşmıştır.

Adım Yok şarkısı ile kimsesiz çocuklar için sosyal sorumluluk projesi başlatan Okan Şarlı dinleyicilerinin bu sevgisine karşın ve 100’den fazla yazıp bestelediği İngilizce ve Türkçe şarkılarını müzikseverler ile buluşturmak için müzik hayatına İstanbul’da devam etmeye karar vermiştir.

İletişim

Konser ve iş birliği teklifleriniz için

İletişime Geçin
Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz.