Skip links

Özgür Can Çoban

“Firariyim, firari”

Özgür Can Çoban’ın hikayesi

Özgür Can Çoban, 14 Kasım 1994 yılında Kırşehir’de doğdu. Lise eğitimini sürdürürken TRT Müzik programlarında vokal ses olarak çalışmaya başlayan Özgür Can, TRT nin yapmış olduğu ses yarışmalarında birincilikler kazandı.

Genç yaşına rağmen TRT Türk Halk Müziği repertuarına derleme çalışmaları yaptı. ODTÜ’nün düzenlemiş olduğu ve çok sayıda usta sanatçının katıldığı ‘’Ustalar Arasında’’ etkinliğinde yer alan en genç sanatçı olarak ödüllendirildi.

2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü öğrencisi olarak akademik hayatına başlayan Özgür Can Emel Sayın, Zara, Kenan Doğulu, Nükhet Duru, gibi sanatçılara vokal olarak eşlik etti.

Kral Türkiye Müzik Ödülleri Neşet Ertaş Altın Bağlama Ödülleri’nde ”En İyi Genç Yetenek” olarak gösterildi. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nden Yüksek Onur Derecesi ile mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Performans Anasanat Dalı Çalgı – Ses Yüksek Lisans Programını Birincilik ile kazandı.

Özgür Can Çoban menajerlik hizmeti Müge Sözen tarafından verilmektedir.

İletişim

Konser ve iş birliği teklifleriniz için

İletişime Geçin
Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz.