Skip links
okan şarlı uykusuzum

Tanıdık Ses, Yeni Bir Nefes: Okan Şarlı

Yirmi7’nin solisti Okan Şarlı ’nın ilk solo akustik çalışması “Uykusuzum” tüm dijital platformlarda yayında.

Uykusuzum şarkısı ile ilk solo kariyerine adım atan Okan Şarlı yeni projelerinde de artık solo olarak devam etmeyi düşünüyor. Bu süreçte hazırladığı farklı tarzlarda 6 yeni projeyi ara vermeden hayranlarıyla buluşturacak.

Yirmi7 grubu bitti ya da dağıldı demek doğru olmaz. Çünkü yirmi7 bir bitiş değil yeni başlangıçların simgesi ve bu felsefeyle müzik yapan bir gruptu. Şimdide yeni başlangıçın simgesi olarak Okan Şarlı ile tanışacağız.

Okan Şarlı; Yirmi7’nin son projesi Adım Yok’tan sonra artık “Adım var” diyor . Yirmi7, Okan Şarlı’nın yazıp bestelediği şarkılar oldukça hep devam edeceğini, fakat müzikseverlerin Okan Şarlı’yı daha yakından ve bilmediği yönlerini, müzik tarzında daha özgürleşeceğini düşündüğü için böyle bir yeni adım atıyor. Yenilik ve yenilenmek iyidir.

Uykusuzum şarkısı adından da anlaşılacağı gibi uykusuz bir şarkı… Uykusuz gecelerin, uykunuzdan mahrum bırakan her şeyin bir tesellisi gibi… Herkesin muhakkak gece odasında saatlerce tavana ya da penceresinden dışarıya bakarken hissettiği yalnızlığı olmuştur. Ve o anlarda insan yanında olmayan ama aklından hiç çıkmayan şeyler için bir şarkı arar bu şarkı aradığın ve yalnızlığına arkadaş olan bir şarkı…

İlk olarak “Uykusuzum” şarkısıyla sade ve net bir giriş yapan Okan Şarlı, 9 Aralık’ta İçmeden Sarhoş Olmuşum şarkısıyla up beat ve pop rock tarzında keyifli bir şarkıyla devam edecek.

İçmeden Sarhoş olmanın en mümkün hali bir tek aşk ile açıklanabilir. Aşk adamıyım ve aşığım bu şarkıların hepsi aşktan sebep… Ve şarkıyı dinlediğinizde en güzel cümlelerinden biri “sen benim başıma gelen en güzel şeysin”. Buradaki en güzel şey kesinlikle dinleyicilerim. Onlar benim başıma gelen en güzel şey…

Alaturka şarkılar yolda

Tüm bu güzellikleri hep beraber yaşarken Okan Şarlı’nın yazıp bestelediği Sokak Lambası ve Muhtemel Aşk şarkılarının alaturka versiyonlarını 1 hafta arayla 23 aralık ve 30 Aralık’ta dinleyicilerine yeni yıl hediyesi olarak yeniden kliplendirerek buluşturacak. Ve Okan Şarlı’yı bu şarkıların hem yeni tarzlarıyla hem de kendi yeni tarzıyla tekrar tanışmış olacaklar.

Muhtemel Aşk şarkısında konserlerinde olduğu gibi klarnet ile renklendiren ve Sokak Lambasının eşsiz solosunu harika bir keman solo ve ud ile dinleyeceği Bunu duymak şimdiden heyecanlandırıyor ve dinlemek daha da çok heyecanlandıracak ve dinleyenlere keyif verecek..

En son “Adım Yok” şarkısıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesinde de mutlu sona yaklaştığını ifade eden Okan Şarlı, Adım Yok şarkısından elde ettiği gelirler ile kimsesiz çocuklar için Ocak ayında yapılacak yardım konseri ve Adım Yok’un 1. yılında toplaman gelirin Ahbap’a bağışlayacaklarını haberini verdi. Ve 1. yılına özel Adım Yok şarkısının yeni bir tarzının müjdesini verdi.

Okan Şarlı’yı tam anlamıyla yansıtacak yeni bir konser ekibi ve sahne şovları, sürpriz düetler ile 2023 yılında müziğini hiç ara vermeden dinleyeceğimiz bir yıl olacak.

Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz.